اخبار روز دنیا
صفحه شماره :1


شناسایی ۴۰ ژن جدید مرتبط با هوش

تهران-ایرنا- محققان 40 ژن جدید کشف کرده اند که به نظر می رسد با هوش انسان ارتباط دارند؛ این یافته می تواند به متخصصان اعصاب کمک کند که نحوه تکامل عملکردهای اصلی مغز در ارتباط با فکر کردن را دریابند.

اولین مدرسه قایقرانی کشور در خوزستان تأسیس می شود

اهواز - مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: با توجه به توافقی که با رئیس فدراسیون قایقرانی داشتیم اولین مدرسه تخصصی قایقرانی کشور در خوزستان تأسیس می شود.

آمادگی پوتین برای گسترش همکاری‌های ضد تروریسم با بریتانیا

رئیس جمهور ر وسیه با ارسال پیام تسلیت برای نخست وزیر بریتانیا، آمادگی مسکو را برای ارتقای همکاری‌های مربوط به مقابله با تروریسم با لندن اعلام کرده است.

پیشنهاد اتصال شبکه پرداخت بانکی ایران و عمان

در سفر روز گذشته رئیس کل بانک مرکزی به عمان، دو کشور به منظور گسترش همکاری‌های دو جانبه به توافقاتی دست یافتند که یکی از آنها اتصال شبکه‌های پرداخت بانکی دو کشور از طریق سیستم سوییچ‌های دو طرف بود.

حمله به منزل شیخ قاسم اوضاع را پیچیده تر کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه حمله نیروهای امنیتی بحرین به معترضان در منطقه الدراز و ورود به حریم منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم را شدیدا محکوم کرد.

افزایش فالوور شگرد جدید مجرمان سایبری

تهران - ایرنا - رئیس اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا ناجا اعلام کرد: افزایش فالوور شگرد جدید مجرمان سایبری است در حالی که افراد از تهدیدات و عواقب آن اطلاعی ندارند.

محمدیان: نقایص نظام انتخاباتی باید اصلاح شود

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: شرایط اولیۀ ثبت‌نام کنندگان و نقایص نظام انتخاباتی باید اصلاح شود.

جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت برای بررسی پیش‌نویس گزارش ۶ ماهه دوم روند اجرای برجام فردا تشکیل می‌شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تشکیل جلسه فوق‌العاده فردای کمیسیون متبوعش برای بررسی پیش‌نویس گزارش 6 ماهه دوم روند اجرای برجام خبر داد.

عملکرد علوم پزشکی و بنادر و دریانوردی در آستارا مطلوب نبوده است

آستارا- استاندار گیلان با اشاره به وجود برخی مشکلات در حوزه بهداشت و درمان و بنادر و دریانوردی آستارا، گفت:متاسفانه عملکرد مسئولان این دو دستگاه در شهرستان مطلوب نبوده است.

قزاقستان موشک فضاپیما می سازد

مسکو - ایرنا - قزاقستان که همکاری های گسترده فضایی با روسیه دارد در آینده ای نزدیک همراه این کشور برای ساخت یک موشک فضا پیما با تازه ترین فناوری ها اقدام می کند.

خوشحالی وزرای رژیم صهیونیستی از سخنان ضد ایرانی ترامپ

وزرای رژیم صهیونیستی سخنان رئیس جمهور آمریکا علیه ایران ار مورد ستایش قرار دادند و آن را «تکان دهنده و بی‌سابقه» خواندند.

آخرین شرایط جوی کشور

از امشب با افزایش سرعت وزش باد در عراق، شرایط برای تشکیل توده گردوخاک فراهم است که این پدیده، روز چهارشنبه در جنوب غرب و غرب سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد.

امنیت امروز کشور مرهون رشادت و ایثارگری های دوران دفاع مقدس است

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش گفت: سربلندی امروز ایران اسلامی به‌ واسطه مقاومت و ایستادگی رزمندگان سرافرازی است که خالصانه برای دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت کردند.

ارمنستان: همکاری نظامی با ایران چشم انداز بزرگی است

مقام ارشد وزارت دفاع جمهوری ارمنستان در نشست خبری خود از همکاری نظامی با ایران در زمینه‌های مختلف خبر داد.

سفر رئیس جمهوری به مشهد زیارتی است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: سفر رئیس جمهوری به مشهد زیارتی است و برنامه خاصی ندارد.

سیاست چماق بدون هویج آمریکا راه حل بحران افغانستان

اندیشکده آمریکایی پیشنهاد کرد در حالی که آمریکا به تقویت حکومت افغانستان و نیروهای امنیتی این کشور می‌پردازد، باید در عین حال ایجاد توافق سیاسی با طالبان و دولت این کشور را نیز در اولویت قرار دهد.