سرویس اجتماعی | کد خبر: 59636
تاریخ انتشار: 1396/08/11 - 11:13:51

پدافند غیرعامل؛ مصونیت از درون است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فاروج پدافند غیرعامل را مصونیت از درون دانسته و افزود: این موضوع باید در تمامی امور اولویت اول باشد تا کمترین آسیب و ایجاد هزینه‌ها در هنگامه خطر و بلایای طبیعی را داشته باشیم.

به گزارش فاروج من؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فاروج با اشاره به اهمیت رعایت پدافند غیرعامل در تمام امور گفت: پدافند غیرعامل درواقع مصونیت از درون است، به‌گونه‌ای که بسیاری از بلایا و هزینه‌ها را از ما دور می‌کند و از این منظر ضرورت قطعی و اجتناب‌ناپذیر برای کشور است.

وی در ادامه افزود: وجود یک پیوست پدافند غیرعامل در همه امور و ساخت‌وسازها یک ضرورت است و همان‌طور که ما یک پیوست فرهنگی و اجتماعی را در نظر گرفته و متصدی خاص خودش راداریم، متصدیان پدافند غیرعامل هم می‌بایست مطالبه گر رعایت اصول این موضوع در امور مختلف باشند.

سرهنگ دوم پاسدار حسین حقانی دشتی اظهار داشت: پدافند عامل یعنی دفاع نظامی ولی پدافند غیرعامل هرگونه اقدام در جهت آمادگی و مقابله با حوادث و حفاظت از مردم در مقابل این حوادث را شامل می‌شود.

وی در ادامه افزود: همان‌طور که امروز در بنای معماری یک ساختمان ملاحظات خاص خود را مدنظر قرار می‌دهیم که این ساختمان در مقابل حوادث، بلایا و به‌ویژه زلزله ساکنان خود را مصونیت دهد، این اصول باید در تمام امور رعایت شود.

حقانی دشتی: نیروی مقاومت بسیج را به‌عنوان یک دستگاه همیار در امر پدافند غیرعامل دانسته و افزود: بسیج هم به شکل خیلی خاصی موضوع پدافند غیرعامل در دستور کارش هست و در همه برنامه‌ها و به‌ویژه در ساخت‌وسازهای فیزیکی مدنظر دارد.

وی اولویت اول در تمامی ساخت‌وسازها را پدافند غیرعامل دانسته و افزود: در شهرستان فاروج هم سوله‌های ورزشی 9 دی و صالحین را در دستور کارداریم که یک‌به‌یک افتتاح‌شده و در خدمت آحاد مردم شریف فاروج قرار خواهد گرفت امانگاه واقع‌بینانه ما به استفاده از این سوله‌ها علاوه بر موضوعات سلامت و ورزش، استفاده به‌عنوان جان‌پناه و مراکز تجمعی است.

وی در ادامه اظهار داشت: همچنین چیدمان ساختمان‌ها انبارها و فضاهای فیزیکی موردنیاز مجموعه سپاه شهرستان به‌گونه‌ای طراحی‌شده که ما در مقابل حوادث و بلایا به هر شکل ممکن بتوانیم کمترین آسیب را ببینیم که این به همان پدافند غیرعامل به معنای دیدن کمترین آسیب و ایجاد هزینه‌ها در هنگامه خطر و بلایای طبیعی است.

 

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر