سرویس اجتماعی | کد خبر: 59634
تاریخ انتشار: 1396/08/09 - 18:07:53

پیشگیری بهتر از درمان است/ریشه مشکلات شخصیتی امروز در دوران کودکی افراد است/

فاروج من-فرماندار شهرستان فاروج با افتتاح طرح غربالگری بینایی شهرستان فاروج شخصیت آینده جوانان را درگرو عملکرد امروز مسئولین مربوطه دانسته و افزود: اگر امروز بعضی از کارمندان ادارات در محافل نمی‌توانند به‌درستی مسائل و مشکلات اداره خود را بیان کنند ریشه این مشکل به سنین پایین برمی‌گردد

به گزارش فاروج من؛ فرماندار شهرستان فاروج با حضور در مرکز غربالگری بینایی‌سنجی گفت: شالوده کودکان در همین مقاطع پایین شکل می‌گیرد و اگر در این مقطع درست عمل نکنیم نباید از دانش آموزان انتظار این را داشته باشیم تا در مقاطع بالاتر دچار آسیب و بحران نشوند.

وی بابیان اینکه آینده این جوانان کشور و نظام جمهوری اسلامی به دست شما کارکنان این مراکز رقم می‌خورد، گفت: این دانش آموزان خیلی پاک و بانشاط می‌آیند و این حاصل عملکرد ما است که بعد آن‌ها را چگونه تحویل مجموعه آموزش‌وپرورش برای مقطع ابتدایی بدهیم و بعد هم در مقاطع مختلف به چه گونه‌ای عمل می‌کنند.

هادی رجایی نیا در ادامه اظهار داشت: فضاهای دیدار و گفتگو با مسئولین برای دانش آموزان بسیار کم فراهم‌شده است. ما در هر برنامه‌ی دانش‌آموزی که شرکت می‌کنیم باید خود دانش آموزان نیز به‌صورت فعال در آن برنامه مشارکت داشته باشند.

وی در ادامه اظهار داشت: اگر امروز بعضی از کارمندان ادارات در محافل نمی‌توانند به‌درستی مسائل و مشکلات اداره خود را بیان کنند ریشه این مشکل به سنین پایین برمی‌گردد، ما باید دانش آموزان را در تمامی برنامه‌ها مشارکت بدهیم و روحیه انتقادپذیری، مشارکت، کار جمعی و کمک به همدیگر باید از همین ابتدا در مهدکودک و مدارس ابتدایی و پایه‌های اولیه مدنظر قرار بگیرد.

رجایی نیا در ادامه خاطرنشان کرد: از همه‌کسانی که در مهدکودک، بهزیستی و این‌گونه مجموعه‌ها فعالیت می‌کنند تقاضا دارم که نهایت دقت نظر را در این زمینه داشته باشند، هرچقدر هم که در این زمینه کارکنیم و وقت بگزاریم بازهم کم است. چون واقعاً هر چه بیشتر در این زمینه کار بکنیم نتایجش را در آینده بیشتر خواهیم دید و زحمت آیندگان کمتر خواهد شد

رئیس اداره بهزیستی شهرستان فاروج گفت: طرح تنبلی چشم ویژه کودکان رده سنی سه تا شش سال است که برای پیشگیری از نابینایی و کم‌بینایی در سراسر کشور اعم از شهر و روستا در مهدکودک‌ها توسط معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی اجرایی می‌شود.

غربالگری

مریم وافری در ادامه اظهار داشت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم طرحی ساده و آسان بوده که در جلوگیری از هزینه‌های بالای درمان در مرحله بعدی تأثیرگذار است. اگر تنبلی چشم ادامه داشته باشد و از سن شش سال بگذرد، برای درمان هزینه‌های سرسام‌آوری باید صرف شود و یا اینکه درمان ندارد.

وی با اشاره به معاینه 98 درصد کودکان 3 تا 6 سال طی سال گذشته گفت: در سال گذشته تعداد کودکان 3 تا 6 سال شهرستان 2700 تن بوده است که اعتباری معادل 12 میلیارد تومان به این طرح تخصیص‌یافته بود.

وافری در ادامه افزود: تعداد کودکان 3 تا 6 ساله در سال 96 حدود 2400 نفر است که از این تعداد 1700 کودک متعلق به روستاها بوده و تمامی آن‌ها در تابستان امسال تحت معاینه قرار گرفتند که بیش از 75 درصد جمعیت کل را شامل می‌شود.

وی در پایان افزود: امید است که بااطلاع رسانی که توسط اداره بهزیستی انجام‌شده و همکاری مرکز بهداشت و آموزش‌وپرورش امسال آمار معاینه تنبلی چشم کودکان ما به 100 درصد برسد.

لازم به ذکر است که طرح غربالگری بینایی‌سنجی ambelio همه‌ساله در ابتدای آبان ماه برای کودکان 3 تا 6 سال انجام می‌گیرد.

پایان خبر./77

 

 

 

 

 

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر