سرویس اجتماعی | کد خبر: 59633
تاریخ انتشار: 1396/08/08 - 17:54:08

عمل به هنگام، اخلاص و بصیرت ویژگی‌های برجسته شهید فهمیده بود

فاروج من- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فاروج عمل به هنگام، اخلاص و بصیرت را مهم‌ترین ویژگی‌های شهید فهمیده دانسته و افزود: همه ما باید نهایت تلاش خود را داشته باشیم تا وظیفه و تکلیف خود را به نحو احسن انجام دهیم.

به گزارش فاروج من؛ فرماندار شهرستان فاروج ضمن تقدیر و تشکر از اقدام مشترک آموزش‌وپرورش و بسیج سپاه شهرستان فاروج در برگزاری برنامه‌های مشترک در این هفته گفت: تلفیق علم و دانش در کنار فرهنگ بسیجی که امام خمینی (ره) در ابتدای پیروزی انقلاب بنیان‌گذاری کردند یکی از ابتکارات خوب ایشان بود که ما امروز نتایج این الگوها را حتی در کشورهای دیگر هم شاهد هستیم و باید از همه‌کسانی که این تلفیق را در تقویم جمهوری اسلامی ایران ایجاد کردند تقدیر نمود.

وی در ادامه افزود: اگر امروز در کشوری با این مساحت و طول و عرض جغرافیایی با موقعیت و ویژگی‌های خاص در منطقه خاورمیانه در امنیت کامل زندگی می‌کنیم به برکت ایثارگری و رشادت‌های حسین فهمیده‌ها است

هادی رجایی نیا بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در طول 38 سال شهدای زیادی را تقدیم اسلام کرده است، اظهار داشت: کسانی مانند شهید حججی و حسین فهمیده که یادآور قیام عاشورا و چهره همیشه خونین تاریخ حضرت اباعبدالله ویارانش هستند در اذهان مردم ماندگار و جاویدان خواهند ماند و دلیل عظمت و بزرگی ایران اسلامی همین روحیه انقلابی است.

وی همچنین بیان کرد: از شما دانش‌آموزان درخواست دارم اینک که با توفیق خداوند و پشتکار در عرصه‌های مختلف سرآمد شده‌اید در جهت کمک به سایر دوستان در جهت ارتقاء سطح علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری گام بردارید چراکه بالابودن سطح علمی، فرهنگی و ... جامعه ارزشمند بوده و ایران اسلامی باید به دست همه ساخته شود.

بسیج

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فاروج گفت: تمام 36 هزار شهید دانش‌آموز ما شاخص هستند اما حسین فهمیده تنها با سه ویژگی بود که شاخص و پیشرو به‌ویژه در بین شهدای دانش‌آموز شد.

حسین حقانی دشتی در ادامه اظهار داشت: عمل به هنگام، اخلاص و بصیرت سه ویژگی بود که شهید فهمیده با عمل به آن تبدیل به الگو شد، این ویژگی‌ها را حسین فهمیده داشت و در یک‌لحظه تصمیم بسیار به‌جایی گرفت که اگر این اقدام را نمی‌کرد تلفات بسیار بیشتری را به دشمن می‌دادیم.

وی در ادامه افزود: دانش‌آموزان عزیز امروز تکلیف و وظیفه ما بسیار مهم است و همه موظف هستیم که در هر لباسی آن را به نحو احسن انجام دهیم، از شما نیز می‌خواهیم که در این مسیر نهایت تلاش خود را داشته باشید.

مدير آموزش‌وپرورش نيز ضمن گراميداشت هفته بسيج دانش‌آموزي، خواستار بصيرت افزايي دانش‌آموزان باهدف جلوگيري از محورهاي نفوذ دشمن به‌ویژه جنگ نرم و فرهنگی شد.

وي با اشاره به تعامل خوب آموزش‌وپرورش و بسیج دانش‌آموزي در راستاي ارتقاء سطح علمي دانش‌آموزان، به ارائه گزارشي از فعالیت‌های آموزشي به‌ویژه كسب رتبه‌های برتر کنکور در سال گذشته پرداخت.

 

گفتني است در اين ديدار 30 نفر از دانش‌آموزان نخبه بسيجي درزمینهٔ علمي، هنري و ورزشي از مقاطع مختلف تحصيلي با فرماندار و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فاروج دیدار کردند.

 

پایان خبر./77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر