سرویس اجتماعی | کد خبر: 59630
تاریخ انتشار: 1396/08/05 - 13:34:00

مهم‌ترین مسئله امروز کشور، اقتصاد و معیشت مردم است/

فاروج من-امام‌جمعه شهرستان فاروج با اشاره به بدعهدی‌های متعدد آمریکایی‌ها در مسائل مختلف، پیشرفت در عرصه‌های مختلف را مستلزم وجود امنیت دانسته و افزود: امروز مهم‌ترین مسئله کشور، اقتصاد و معیشت مردم است.

به گزارش فاروج من؛ امام‌جمعه فاروج گفت: هر انسانی دوست دارد پس از وی نامی از او در عالم به یادگار بماند، در فرهنگ اسلامي يکي از بهترين راه‌های زنده نگه‌داشتن نام انسان، عموم کارهاي خيريه به‌ویژه وقف در اصطلاح قرآني، باقیات‌صالحات گفته می‌شود، نام‌برده شده است و مردم به آن دعوت‌شده‌اند.

وی در ادامه افزود: وقف سنّت حسنه‌ای است که از دیرباز به اشکال گوناگون در تاريخ بشر وجود داشته است و اسلام نيز آن را در مسيري روشن، منطقي و هدف‌دار، مترقّی و دقيق مورداستفاده قرار داده است. آياتي که در قرآن به انفاق احسان و عمل صالح و ايثار و… اشاره‌شده می‌تواند مشوق وقف باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قلی زاده با تأکید بر این نکته که مهم‌ترین وظیفه و مسئولیت نیروهای مسلح تامین امنیت کشور است، گفت: پیشرفت در عرصه‌های مختلف ازجمله علمی و صنعتی و اقتصادی منوط به وجود امنیت بوده و در شرایط کنونی مهم‌ترین مسئله کشور، موضوع اقتصاد و معیشت مردم است. وابستگی اقتصاد به نفت، یک مشکل تاریخی و به‌جامانده از دوران قبل از انقلاب است.

وی با اشاره به ناراحتی و عصبانیت قدرت‌های استکباری از اقتدار منطقه‌ای ایران گفت: امکانات و قدرت دفاعی کشور قابل‌مذاکره و چانه‌زنی نیست و در خصوص ابزارهای دفاعی کشور و هر آنچه اقتدار ملّی را تأمین یا پشتیبانی می‌کند، هیچ‌گونه چانه‌زنی و معامله‌ای با دشمن نداریم و راه اقتدار را با قوّت به‌پیش خواهیم برد.

قلی زاده با اشاره به سفر نتانیاهو به روسیه گفت: به اعتراف مقامات آمريكا و رژيم صهيونيستى، مسير پيشرفت و نفوذ جمهورى اسلامى ايران غيرقابل توقف بوده است. نتانياهو در آخرين سفر خود به سوچى روسيه به‌طعنه گفته بود: «ايران به مرحله پيشرفته‏اى در سيطره و تأثيرگذارى بر عراق و يمن رسيده است و عملاً در بسيارى از ابعاد بر لبنان هم سلطه انداخته است؛ ما نمي‏توانيم حتى براى يك دقيقه هم اين مسئله را فراموش كنيم».

وی با اشاره به عهدشکنی‌های متعدد آمریکایی در مسائل مختلف و همراهی برخی کشورهای اروپایی با شیطان بزرگ گفت: ملت ايران در مقابل زورگويى‏هاى آمريكا و كشورهاى اروپايى، ذره‏اى به عقب برنمى‏گردد. نقشه آمريكايى‏ها عليه ايران اين است كه محدوديت‏هاى هسته‏اى ايران دائمى شود، هم‏چنين آمريكايى‏ها به‏شدت از موشك‏هاى ايران در هراس هستند و تمام تمركز خود را براى كنترل ايران درزمینهٔ دفاعى قرار داده‏اند و به همین دلیل به دنبال مجاب كردن اروپايى‏ها در این زمینه هستی، اروپايى‏ها نيز بدشان نمى‏آيد بار ديگر ميز گفت‏وگو و برجام ديگرى ايجاد شود، آنان نيز از آب گل‏آلود ماهى مى‏گيرند و به دنبال باج‏خواهى هستند.

وی با اشاره به سالروز شهادت محمدحسین فهمیده و روز نوجوان و بسیج دانش‌آموزی گفت: ملتى كه عشق شهادت در دل كوچك و بزرگش موج مى‏زند، آسيب نخواهد ديد. انقلاب اسلامى، پر از شهيدانی همچون حسین فهمیده است و این نوجوانان بسیجی، امیدهای آینده ایران اسلامی هستند.

پایان خبر./77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر