سرویس اجتماعی | کد خبر: 59177
تاریخ انتشار: 1396/07/14 - 16:03:49

شگردهای دشمن برای مقابله با دین هیچ فرقی نکرده است

فاروج من-امام‌جمعه شهر تیتکانلو با اشاره به عدم‌تغییر شگردهای دشمن در مقابله با دین از گذشته تا به امروز گفت: به‌کارگیری خواص منحرف، دنیاپرست و ساده‌لوح مثل ابوموسی اشعری در جریان حکمیت و قاضی که فتوا به قتل امام حسین (ع) بدهد همان شیوه‌ای است که دشمنان دین امروز نیز آن را دنبال می‌کنند

به گزارش فاروج من؛ امام‌جمعه شهر تیتکانلو در خطبه‌های نماز جمعه امروز گفت: حادثه کربلا دو صفحه دارد، یک صفحه‌اش پستی و رذالت وزشتی یزیدیان است و یک صفحه‌اش حماسه، زیبایی و کرامت انسانی یاران امام حسین (ع) است. این زیبایی‌های رفعت، محبت، ایثار، ازخودگذشتگی و وفاداری که در عاشورا نمایان بود باید همیشه در وجود با حضورداشته باشد.

وی در ادامه افزود: دانشمند مسیحی آنتوان بارا می‌گوید که اگر امام حسین (ع) از ما بود در تمام کره زمین برای او پرچم می‌افراشتیم و مردم را بانام حسین به مسیحیت فرامی‌خوانیدم. آن‌ها شخصیت بزرگ و والای امام حسین (ع) را شناخته‌اند اما ما شیعیان فقط عزا و اشک ریختن در دهه اول را بلدیم و از سینه‌های ما از ذره‌ای ایثار و ازخودگذشتگی، وفاداری، محبت و مهربانی نسبت به یکدیگر خالی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نادعلی زاده در ادامه اظهار داشت: درست است که امام حسین (ع) درصحنه جنگ فیزیکی در روز عاشورا به شهادت رسیده است، اما آن بزرگوار شهید جنگ نرم و زینب کبری (س) قهرمان جنگ نرم با دشمن است.

وی در ادامه افزود: شگردهای دشمنان دین در 1400 سال پیش تا به امروز فرقی نکرده است و یکی است، به‌کارگیری خواص منحرف، دنیاپرست و ساده‌لوح مثل ابوموسی اشعری در جریان حکمیت و قاضی که فتوا به قتل امام حسین (ع) بدهد.

خطیب جمعه تیتکانلو گفت: کوفه‌ای که محب اهل‌بیت است و بیشترین متقاضی برای آمدن امام را دارد آن‌چنان اسیر امواج شایعه قرار می‌گیرد، شایعه‌هایی که در آن زمان به‌عنوان لشکریان یزید درراه‌اند، مواجبتان از بیت‌المال قطع می‌شود، تبعید خواهید شد در بین کوفیان مطرح شد و باعث شد تا کوفیان تغییر 180 درجه‌ای داشته باشند.

نادعلی زاده با اشاره به جلوگیری کردن از رساندن پیام حق گفت: یزیدیان آن زمان با وارونه نمایی اخبار، عذرتراشی بعد از حادثه عاشورا می‌خواستند نام حسین بن علی و حادثه کربلا را محو کنند اما زینب کبری (س) به همه این شگردها آشنا بود و آن‌چنان حماسه‌ای خلق کرد که چهره دشمن را از آن زمان تا به امروز آشکارشده است.

 

پایان خبر./77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر