سرویس اجتماعی | کد خبر: 59175
تاریخ انتشار: 1396/07/12 - 18:35:04

ایجاد کمپ گردشگری، برای افزایش ماندگاری گردشگران در فاروج

فاروج من-رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان فاروج از ایجاد کمپ گردشگری باهدف افزایش ماندگاری گردشگران در شهرستان فاروج خبر داد.

به گزارش فاروج من؛ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فاروج در گفتگو با خبرنگار فاروج من گفت: شهرستان فاروج در یک موقعیت جغرافیایی مناسب و در مسیر جاده آسیایی قرارگرفته و سالانه بیش از 12 میلیون نفر گردشگر از این شهرستان عبور می‌کنند. کمپ گردشگری یکی از برنامه‌هایی است که برای رفاه بیشتر مسافران و گردشگران انجام می‌شود.

مجید سعیدیان در ادامه اظهار داشت: طی تفاهماتی که با شهرداری فاروج داشته‌ایم یک قطعه زمین به گستره تقریباً 3.5 هکتار برای احداث کمپ گردشگری به‌صورت رایگان در اختیار اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان قرارگرفته است.

وی با اشاره به اجرایی شدن 80 درصد فاز اول پروژه اظهار داشت: در فاز اول این پروژه پارکینگ، سرویس‌های بهداشتی، حمام و محوطه‌سازی انجام‌شده و با نصب برج نوری، آلاچیق و دیگر امکانات رفاهی موردنیاز در این کمپ به‌زودی آماده بهره‌برداری خواهد بود. دو باب مغازه نیز در این کمپ پیش‌بینی‌شده که به عرضه صنایع‌دستی شهرستان اختصاص پیدا خواهد کرد.

سعیدیان بابیان اینکه اداره میراث فرهنگ، صنایع‌دستی و گردشگری متولی طرح‌های گردشگری در شهرستان است، اظهار داشت: تابه‌حال میزان 13.5 میلیارد ریال اعتبار برای کمپ گردشگری فاروج اختصاص داده است که یک مبلغ 900 میلیون تومان در ابتدای آغاز کار و یک مبلغ 450 میلیون تومانی نیز اخیراً برای این پروژه در نظر گرفته‌شده تا کمبودهای آن رفع گردد.

وی بابیان اینکه این کمپ پس از ساخت و تکمیل برای بهره‌برداری به شهرداری فاروج تحویل داده می‌شود گفت: با تکمیل این پروژه به دنبال ماندگاری مسافران و گردشگران در شهرستان هستیم که قطعاً در رونق اقتصادی شهرستان نیز تأثیر بسزایی خواهد داشت. دغدغه ما در کل استان این است که ماندگاری مسافر را از دقیقه به ساعت و از یک ساعت به یک شبانه‌روز ببریم.

مجید سعیدیان با تأکید بر اینکه مهم‌ترین توجه ما بر اقامت گاه‌های بومگردی شهرستان است، گفت: ماندگاری مسافر در فاروج باید در حد ساعت باشد و اگر می‌خواهد بیشتر بماند می‌بایست آن را به سمت روستاها هدایت کنیم که از مناطق گردشگری روستایی دیدن کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته الان در روستاهای ریزه، استاد، خسرویه، زینکانلو، اسفجیر، خرق و ... در حال پیگیری و سیر روال اداری برای ایجاد اقامت گاه‌های بومگردی هستند.

لازم به ذکر است کمپ گردشگری در ورودی شهر از سمت قوچان و در کنار پمپ گاز شهرداری قرار دارد

 

پایان خبر./77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر