سرویس اجتماعی | کد خبر: 59150
تاریخ انتشار: 1396/07/07 - 15:18:27

هر عمل غلط نظام سلطه با عکس‌العمل قاطع جمهوری اسلامی روبرو خواهد بود/ردپای رژیم صهیونیستی در فاجعه انسانی میانمار

راه فاروج-امام‌جمعه شهرستان فاروج با تأکید بر ضرورت پاسخ قاطع جمهوری اسلامی به نطق زشت و ابلهانه رئیس‌جمهور آمریکا، اظهار داشت: هر حرکت غلطی از سوی نظام سلطه جهانی با عکس‌العمل قاطع جمهوری اسلامی روبرو خواهد شد.

به گزارش راه فاروج؛ امام‌جمعه شهرستان فاروج گفت: جريان امامت و ولايت ائمه اطهار(ع) هیچ‌وقت جدا از يكديگر نبوده ولى در هر مقطعى متناسب با شرايط و مقتضيات زمان، جلوه‏هاى گوناگونى به خود گرفته است.اين جريان، گاه در سكوت، گاه در تشكيل حكومت و نقش‏آفرينى در كسوت خلافت، گاه در قیام سرخ و شهادت، گاه در نهضت فرهنگى و علمى، گاه در لباس اسارت و گاه در تبعيد و هجرت و گاهى با چهره در نقاب غيبت گرفتن متبلور شده است.

وی در ادامه افزود: در بررسی روش‏ها و شیوه‌های اعمال امامت و ولايت ائمه معصومين(ع) و ارتباط اين شيوه‏ها، پيوستگى و ارتباط ميان قيام امام حسين(ع) و انقلاب حضرت مهدى(عج)نمود بيشترى دارد. گويا نهضت نينوا، نهال و بذرى بود كه در روز عاشورا كاشته شد تا درگذر زمان، رشد كند و در عصر ظهور، به ثمر بنشيند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قلی زاده ضمن تجلیل از شهدای مدافع حرم گفت:چرا شهید حججی این‌قدر در بین مردم عزیز شد؟ چهار عامل اصلي اخلاص، نيت پاک و حرکت به‏موقع و نياز کشور و جامعه به چنين شهيدي باعث عزت و بلندآوازگي شهيد حججي شده است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای مجلس خبرگان، تشکیل هیئتی اندیشه‌ورز برای نگاه راهبردی به تداوم انقلاب لازم دانسته و افزود: مقامات جمهوری اسلامی ایران باید پاسخی قاطع به نطق ابلهانه و بسیار زشت و سخیف با ادبیات گانگستری و کابویی و سراسر دروغ محض رئیس‌جمهور آمریکا داشته باشند. در قضیه برجام، هر حرکت غلط نظام سلطه با عکس‌العمل ایران روبرو مواجه خواهد شد.

خطیب جمعه فاروج ضمن محکومیت اقدامات بودائیان افراطی میانمار، رژیم صهیونیستی را نیز در این فاجعه انسانی دخیل دانسته و افزود: برخى نشانه‌ها ازجمله شیوه‌های ترور و كوچ اجبارى، رد پاى رژيم صهيونيستى را در كشتار مسلمانان ميانمارى به نمايش مى‏گذارد. يكى از اين علائم و نشانه‌ها اين است كه رژيم صهيونيستى يكى از فروشندگان تسليحات به ارتش ميانمار است و برخورد ارتش ميانمار با مسلمانان اين كشور از خيلى جهات شبيه اقداماتى است كه گروه‏هاى ترور صهيونيستى در سال‏هاى قبل از اشغال فلسطين عليه ساكنان اين سرزمين انجام دادند و با اين اقدامات آن‏ها را مجبور به ترك خانه و كاشانه خود كردند كه هنوز هم آوارگى آن‏ها پايان نيافته است.

وی حفظ امنیت اسلامی در محیط جامعه را اساسی‌ترین کار نیروی انتظامی عنوان کرده و اظهار داشت: نيروى انتظامى، محبوبيت خود را بايد در قاطعيت بر اساس قانون و همان چيزى كه در مقررات از او طلب شده است به دست آورد، نه در ملاحظه كسى، ملاحظه جمعى، رعايت ميل قشرى يا گروهى. نیروی انتظامی به‌عنوان مهم‌ترین سازمان ایجاد امنیت، باید مظهر اقتدار و مهربانی باشد.

 

پایان خبر./77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر