سرویس گفتگو وگزارش | کد خبر: 59145
تاریخ انتشار: 1396/07/04 - 21:58:17

درس اول همه ائمه مقاومت و صبر است/ انقلاب را به دست نااهلان نسپاریم

راه فاروج-محمد عطاران جانباز 30 درصد جبهه‌های جنگ حق علیه باطل با اشاره به تأثیر مقاومت در پیروزی‌های دفاع مقدس گفت: مقاومت را از زمان شروع انقلاب یاد گرفتیم، با همین مقاومت بود که توانستیم با دست‌خالی 34 روز خرمشهر را در مقابل ارتش تادندان‌مسلح عراق حفظ کنیم

به گزارش راه فاروج؛ محمد عطاران 50 سال سن دارم و در 14 سالگی عازم جبهه شدم. به مدت 9 ماه در کردستان و در عملیات‌های چریکی و آزادسازی سرچین، دیواندره، کامیاران و عملیات‌های کوچک دیگر در این منطقه بوده‌ام

 در جنوب غرب عملیات‌های میمک، خیبر، بدر، والفجر 3، والفجر 8 و مقدماتی به‌صورت مستقیم و بسیاری از عملیات‌های دیگر هم به‌عنوان پشتیبانی در عملیات شرکت داشته‌ام. در والفجر 8 جزو اولین قواص‌هایی لشکر 5 نصر بودم.

در سال 65 و 66 مدت 5 ماه در لبنان و منطقه بعلبک اعزام شدم و در جنگ لبنان حضور داشتم.

در عملیات‌های خیبر، میمک، والفجر 8 مجروح شدم و هر عملیاتی یک مجروحیت خاصی برای ما داشت. در حدود 11 ماه بین بیمارستان و خانه بودم تا توانستم سرپا بشوم. در حال حاضر 13-14 ترکش داخل بدنم دارم، ریه‌هایم شیمیایی است و اسما 30 درصد جانباز هستم، ولی خوشبختانه پرونده جانبازی ندارم.

مقاومت را ما از شروع انقلاب اسلامی و از رهبرمان یاد گرفتیم. وقتی‌که با دستان خالی به ما یاد دادند که چطور می‌توانیم جلوی رژیم پهلوی مقاومت کنیم. این سرشت همان‌طور شکل‌گرفته و در ما نهادینه شد تا زمانی که به جنگ هشت سال دفاع مقدس رسیدیم.

زمانی که رئیس‌جمهور ما بنی‌صدر ملعون بود می‌گفت زمین بدهید زمان بگیرید، درصورتی‌که تمام بچه‌های فدایی انقلاب می‌گفتند که سپر قرار دادن جانشان، همان کاری را که زنان و مردان خرمشهر مقاومت کردند و با مقاومتشان توانستند ارتش تادندان‌مسلح عراق را 34 روز پشت دیوارهای خرمشهر نگهدارند حاضر به این نبودند که حتی یک وجب از خاک را به دشمن بدهند.

با مقاومت بود که توانستیم خرمشهر را 34 روز نگه‌داریم

مقاومت کردیم که توانستیم خرمشهر را 34 روز نگه‌داریم، مردم سوسنگرد و هویزه مقاومت کردند، اینکه می‌بینیم در طول دفاع مقدس عراق هویزه را با خاک یکسان کرده و حتی یک دیوار سالم هم در هویزه باقی نمی‌گزارد به خاطر مقاومت مردم هویزه بود. دزفول شهری است که به نام مقاومت و موشک می‌شناسند، عراقی‌ها با تمام موجودی‌شان و با موشک‌های 12 متری دزفول را می‌زدند. تمام دنیا دیدند که زن و مرد دزفول زیر آن موشک‌باران مقاومت کردند و این‌گونه بود که دزفول شهر مقاومت شد.

اگر در جبهه بحث سربند مهم بود، به خاطر مقاومتی که از این پیشانی‌بندها می‌گرفتیم بود. اگر سربند یا زهرا (س) را می‌گرفتیم به پهلوی شکسته و مقاومت حضرت زهرا (س) می‌آمدیم، اگر سربند یا حسین (ع) می‌گرفتیم حق‌جویی، حق‌طلبی مقاومت و ایثار آن حضرت را در نظر داشتیم و سعی می‌کردیم خودمان را درشان شخصیت آن بزرگواران شکل بدیم.

دنیا متحیر شده بود و همه‌ مانده بودند بچه‌های بسیجی از این اروندرودی که سرعتش بین 60 تا 70 کیلومتر است چطور گذشته‌اند، مگر می‌شود با شنا از اروندرود عبور کرد؟ این مقاومت بچه‌ها بود که سرمای آب اروند را تحمل کردند.

اگر شب اول که داخل آب اروند رفتیم و از سرما دستانمان یخ زد و حتی قدرت پاک کردن صورتمان را نداشتیم، به فرماندهانمان گله می‌کردیم و می‌گفتیم یخ زدیم و دیگر نمی‌توانیم ماشه را بچکانیم آن حماسه‌ها خلق نمی‌شد، این مقاومت بود که باعث افتخار 8 سال مملکت ما شد.

تمام دنیا روی نداشتن قهرمان برای خودشان قهرمان‌پروری می‌کنند، ولی قهرمانان ما همه یک عده مقاوم از بچه‌های 13 ساله گرفته تا پیرمردهایی بودند که در منطقه حضور داشتند.

هشت سال تمام ابرقدرت‌ها هر کاری کردند نتوانستند، هر نفر از ما که شهید شویم دیگران بیشتر پروبال می‌گیریم و بلند می‌شویم، استکبار جهانی وقتی‌که جنگ تمام شد نقشه جدیدشان تحریم همه‌جانبه کشور ما شد.

این مقاومت مردم ما بود که شد موشک خرمشهر

امروز همه یاد گرفتند که می‌توانیم با مقاومت و ایستادگی و صبر و حوصله چطور مملکت را پیش ببریم. این مقاومت بود که شد موشک خرمشهر، دشمن دربه‌در دنبال این است که نقاط ضعف ما را بزرگ کند و به رخ مردم بکشد و همه‌مان را فریب بدهد، می‌گوید شما که پول‌دارید و روی نفت خوابیده‌اید، چرا باید به این وضع زندگی کنید، اما اصلش نقشه و تفرقه است

مقاومت ما زمانی شکل می‌گیرد که ما خط اول جبهه‌مان را در سوریه و لبنان و عراق گذاشتیم. اگر بخواهیم گله کنیم و در هر کار و برنامه‌ای سر ناسازگاری گذاشته و به حرف دشمنانمان گوش بدهیم می‌شود الجزایر، قیام صربستان و... چون این‌ها نتوانستند تحمل کنند و سختی‌ها را تحمل کرده و به جلو حرکت کنند.

پیامبر ما با مقاومت درس اخلاق یاد داد. اگر خاکستر روی سرش ریختند گلایه نکرد و هرروز از همان مسیر رفت، این مقاومت پیامبر بود که به ما یاد داد چطور باید به راه راست و روشنی برویم و انشالله که ما بتوانیم طوری راه شهیدانی که روی اعتقاداتشان ایستادند و مقاومت کردند را ادامه دهیم که شرمنده آن‌ها نباشیم.

آخرین حرف این است که امام در وصیت‌نامه تاریخی خود می‌گوید که وصیت به شما مردان این است که ای رزمنده‌ها و انقلابی‌ها با مقاومتتان، انقلاب را به دست نااهلان نسپارید، یک عده‌ای مقاومت و صبر و حوصله‌مان کم شد، نتیجه‌اش چه شد؟ چند صباحی انقلاب را دست نااهلان دادیم و یک مقداری اذیت شدیم، شد فتنه 88، شلوغی‌های بعضی از قسمت‌های کشور و شیطنت‌های یک عده‌ای اما این مقاومت است که ما را به سر مقصد عالی کشورمان می‌رساند.

ائمه ما همه درس اولشان صبر و مقاومت است خدا به داد دل امام زمانمان برسد که بیش از 1000 سال است دارد مقاومت می‌کند و منتظر ظهور است که انشالله بیاید و مقاومت و صبر و حوصله ما را که دارد تمام می‌شود را به سرانجام برساند.

 

 

پایان خبر./77

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر