سرویس اجتماعی | کد خبر: 56967
تاریخ انتشار: 1396/05/05 - 15:27:30

با مصوبه اخیر مجلس آمریکا برجام نافرجام شد/دولتمردان اطاعت‌پذیری از مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) را دستور کار خود قرار دهند/

راه فاروج-امام‌جمعه شهرستان فاروج با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، نتیجه این تحریم‌ها را نافرجام شدن برجام دانسته و افزود: اگر آمریکایی‌ها این رفتار ناشایست خود را ادامه دهند منطقه برای آن‌ها ناامن خواهد شد. دولتمردان ما باید اطاعت‌پذیری از مقام معظم رهبری را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش راه فاروج؛ امام‌جمعه شهرستان فاروج با اشاره به تحریم‌های جدید به تصویب رسیده علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا به قولی مادر تحریم‌ها را با اکثریت قاطع علیه ایران تصویب کرده است و نتیجه این عمل نافرجام شدن برجام است، برجامی که قرار بود باعث حل مشکلات نظام مقدس جمهوری و شکستن تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ملت ایران باشد، تبدیل به پایه و اساس برای تحریم‌های بیشتر و جدیدتر شد.

وی در ادامه افزود: در طی این دو سال گذشته تحریم‌های فراوانی متوجه اشخاص، شرکت‌ها و نهادهای انقلابی مثل سپاه پاسداران کرده‌اند و یقیناً همان‌طور که در طول 38 سال گذشته این تحریم‌ها بر اوضاع عادی و جاری ملت ایران تأثیری که آن‌ها می‌خواستند را نداشته است از این به بعد هم یقیناً همان چنین خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قلی زاده در گفتگو با خبرنگار راه فاروج اظهار داشت: این موضوع باید یک درس عبرتی برای ملت و دولتمردان ما و همچنین همه ملت‌ها باشد که نباید به آمریکا اعتماد بکنند. ایالات‌متحده آمریکا کشوری نیست که به منافع دیگران و ملت‌های مظلوم اهمیتی بدهد. یقیناً این درس عبرتی شد تا همه دنیا بفهمند که آمریکا بدعهد و پیمان و بدذات است.

وی بابیان اینکه شیطنت و عهدشکنی در ذات دولتمردان آمریکایی است عنوان کرد: همه دیدیدم که در تبلیغات رئیس‌جمهور فعلی آمریکا صراحتاً خلاف عملکرد امروزش سخن می‌گفت، وعده می‌داد که نیروهایمان را از افغانستان، عراق، سوریه و ... خارج می‌کنیم ولی زمانی که خودش سرکار آمد نه‌تنها این‌چنین نشد بلکه این حضور و جنگ‌افروزی را تشدید کرده است. این روزها حتی شاهد تشدید جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه و قدس اشغالی هستیم که این رفتار آن‌ها نیز بر اساس آن چراغ سبزی است که رئیس‌جمهور آمریکا به آن‌ها داده است.

قلی زاده با تأکید بر این نکته که دولتمردان باید اطاعت‌پذیری از مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) را در دستور کار خود قرار دهند، اظهار داشت: وقتی‌که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) حرفی میزند یا راهنمایی می‌کند این را باید نصب العین خود قرار دهند نه اینکه در مقابل ایشان قرارگرفته و گاهی اوقات موضع‌گیری بکنند و برخلاف فرمایشات و هدایت‌های ایشان عمل کنند. یقیناً این رفتارها به نفع دولت و ملت ما نیست.

وی بابیان اینکه آمریکایی‌ها هنوز ایران و ملت آن را نشناخته‌اند گفت: اگر می‌شناختند رویه اشتباه 38 سال گذشته خودشان را ادامه نمی‌دادند. ملت ایران، ملتی بزرگ، رشید، قهرمان، دلیر و ملت متحولی است، ایران را باید با دیگران مقایسه نکنند که با یک اخم آن‌ها عقب بنشیند. ایران مثل افغانستان، پاکستان عراق و... نیست، مثل عربستان نیست که یک رقص شمشیر انجام بدهد و بعد هم در یک غبار سیاسی همه داشته‌های خودش را در اختیار آمریکا قرار دهد.

وی در ادامه افزود: ایران کشوری است که نظام ولایت بر آن حاکم است و این ولایت‌پذیری است که ملت ایران را ممتاز و سرافراز کرده است، لذا با این تحریم‌ها بیشترین ضررش را آمریکا و متحدانش خواهند داشت. اگر آن‌ها به برجام عمل می‌کردند یقیناً آنچه می‌بردند بیشتر ازآنچه بود که به ما می‌دادند ولی الآن هر آنچه می‌بردند را نیز دارند از دست می‌دهند.

قلی زاده با تأکید بر لزوم پاسخ قاطعانه مجلس شورای اسلامی در این موضوع، اظهار داشت: اگر آمریکایی‌ها بخواهند این رفتار ناشایست خود را ادامه دهند یقیناً منطقه و خلیج‌فارس برای آمریکا و هم‌پیمانان او ناامن خواهد شد، اگر می‌خواهند این آبراه بین‌المللی خلیج‌فارس برای همه امن باشد باید این رفتار خود را تغییر دهند.

وی در پایان افزود: لازم است که دولتمردان ما یک عکس‌العمل به‌موقع و قاطع و به هنگام را در مقابل تحریم‌های جدید آمریکا داشته باشند و مجلس شورای اسلامی همان نظارت کامل و دقیق خودش را داشته باشد

 

پایان خبر/.77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر