سرویس اجتماعی | کد خبر: 56444
تاریخ انتشار: 1396/04/23 - 18:17:41

آزادسازی موصل، پاسخ قاطع به نقشه‌های شوم استکبار جهانی در منطقه

راه فاروج-امام جمعه شهرستان فاروج آزادسازی شهر موصل را پاسخی قاطع به نقشه‌های شوم استکبار جهانی در منطقه دانسته و افزود: آمریکا عامل اصلی ناامنی و منشأ اصلی تروریسم در جهان است و این با حمایت این دولت از کشورهای تروریست پرور و کودک کش همچون عربستان سعودی و رژیم غاصب صهیونیستی بر همگان روشن‌شده است.

به گزارش راه فاروج؛ امام‌جمعه شهرستان فاروج در خطبه‌های نماز جمعه امروز فاروج گفت: عمر انسان یکی از فرصت‌های ارزشمندی است که خداوند آن را در اختیار انسان قرار داده تا بدان واسطه، گوهر وجودی خویش را متعالی کند در این میان مغتنم شمردن و از دست ندادن فرصت‌های ویژه حرف اول را می‌زند. امام علی (ع) در باب مدیریت زمان می‌فرمایند: مؤمن باید شبانه‌روز خود را به سه قسمت تقسیم کند، زمانى براى نیایش و عبادت پروردگار و زمانى براى تأمین هزینه زندگى و زمانى براى واداشتن نفس به لذت‏های حلال.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قلی زاده اظهار داشت: آزادسازی موصل پاسخی قاطع به نقش‌های شوم آمریکا در منطقه است. این‌یک واقعیت است که عامل اصلی ناامنی و منشأ انواع تروریسم در جهان آمریکاست و اكنون منافقانه و رياكارانه، مدعى مبارزه با تروريسم است و ايران اسلامى را كه خود قربانى تروريسم بوده و همواره هزينه‏هاى سنگينى براى مبارزه واقعى با جریان‌های تروريستى پرداخت كرده است را محور شرارت و بى‏ثباتى مى‏داند!

وی در ادامه افزود: اين در حالى است كه به‏واقع تروريسم و افراط‏گرايى در منطقه و جهان امروز، ريشه در سیاست‌های ناسنجيده آمريكا و حضور نحس و پليدش در جای‌جای دنيا دارد، بهترين دليل؛ حمايت بى‏چون‏وچرا از كشورهاى تروریست پرور و کودک کش و مروج انديشه‏هاى انحرافى وهابيت و تكفيری همچون عربستان سعودى و نيز تروريسم دولتى رژيم غاصب صهيونيستى هست.

قلی زاده همچنین بیان کرد: امروز همه كشورها مديون جبهه مقاومت اسلامى در عراق و سوريه هستند و بايد به ايستادگى و مقاومتشان درود فرستاده و قدردان حماسه‏هاى خونين و شهداى پرافتخارى كه پيروزى‏هاى معجزه گون و كم‏سابقه‏اى را رقم زدند تا ثابت كنند كه بيدارى اسلامى با همه جاذبه‏هاى انسانى و اسلامى وحدت‏آفرينش بر القائات و نقشه‏هاى شيطانى اسلام هراسی و شیعه هراسی و اختلاف شيعه و سنى و جنگ‌های نيابتى و قومى و مذهبى غلبه دارد.

وی با اشاره به سالگرد فتنه کوی دانشگاه سال 78 گفت: در جریان فتنه 78 حماسه همبستگی ملی در دفاع از ارکان نظام (ولایت‌فقیه) رقم خورد، به گفته مقام معظم رهبری «هر فتنه‌ای در مقابل نظام برخوردار از ملت هوشیار، ناکام است». بیدار بودن، حفظ ایمان خود، زنده‌بودن و رویش داشتن شروطی است که باید برای غلبه بر فتنه‌های احتمالی آینده از آن برخوردار باشیم.

خطیب جمعه فاروج با تأکید بر لزوم تشکیل کابینه‌ای در طراز ملت شریف ایران افزود: دولت باید انتظارات مردم در راستاى مشكلات و گرفتاری‌های روزمره و وعده‏هاى داده‌شده را در نظر داشته باشد. تندروى و راديكاليسم، پاسخ معضلات بيكارى و ركود و تورم نيست، مردم تحقق سريع‏تر وعده‏هاى اقتصادى و معيشتى را مطالبه مى‏كنند.

وی در ادامه افزود: مردم وعده‌های داده‌شده را فراموش نمی‌کنند و رییس‌جمهور هم خواسته بود که تمام مردم تحقق وعده‌ها را پیگیری کنند. افزايش نرخ بيكارى و وعده ايجاد ۹۰۰ هزار شغل و همچنان ركود و عدم رونق توليد باید بررسی‌شده و راه‌حلی برای خروج از این وضعیت اندیشیده شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: هركس كه شايسته باشد، بايد در دولت دعوت به کار و از وجود و استعدادش استفاده شود، این‌یک اصل درستى است، طرح كارورزى اولين طرح دولت دوازدهم خواهد بود.

 

پایان خبر/.77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر