سرویس اجتماعی | کد خبر: 56408
تاریخ انتشار: 1396/04/20 - 10:28:39

توسعه فرهنگی ،زیربنای توسعه همه بخشهای جامعه است

راه فاروج-فرماندار فاروج در نشست صمیمی با مسئولین انجمن های فرهنگی هنری این شهرستان که ١٨ تیر در محل فرمانداری برگزار شد گفت: توسعه فرهنگی،زیربنای توسعه در همه بخشهای جامعه است.

به گزارش راه فاروج ؛ هادی رجایی نیا با اشاره به اهمیت ابزار هنر در توسعه فرهنگی خاطرنشان کرد: اگر در حوزه فرهنگی هنری به پویایی و بالندگی نرسیم در سایر بخش ها نیز موفق نخواهیم بود.
رجائی نیا با اشاره به تحقق شعار سال افزود: ارائه تعریف درست و جامع از اقتصاد مقاومتی و همچنین فرهنگسازی این موضوع می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی در جامعه را حل کند.
فرماندار فاروج با تاکید بر ارتباط مستمر هنرمندان با مسئولین اظهار داشت: ارتقاء فرهنگ توسعه با زبان فرهنگ و هنر سریعتر،مناسب تر و موثرتر است که بایستی به آن توجه شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان فاروج تصریح کرد: کمبود امکانات و اعتبارات در حوزه فرهنگی هنری نبایستی باعث کندی حرکتهای فرهنگی هنری شهرستان شود.
فرماندار فاروج بر آسیب شناسی مشکلات فرهنگی و ارائه راهکارهای اصلاحی برای ترمیم کاستی ها تاکید کرد و گفت: در راستای هم افزایی و تقویت جامعه فرهنگی هنری از ظرفیت سایر دستگاه ها استفاده خواهیم کرد و با تکمیل پروژه مجتمع فرهنگی هنری فاروج مشکل کمبود فضا که یکی از مهمترین دغدغه های هنرمندان است برطرف خواهد شد.
وی در پایان از زحمات و تلاشهای تمامی هنرمندان شهرستان تقدیر و تشکر کرد.
در ادامه مسئولین انجمنهای فرهنگی هنری به ارائه گزارش عملکرد و مشکلات موجود پرداختند.
 در این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیز گزارشی از وضعیت انجمن های فرهنگی هنری شهرستان و فعالیت آنان ارائه نمود.
٥١ مرکز فرهنگی هنری و قرآنی در شهرستان فاروج فعالیت می کنند.
 

پایان خبر/.77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر