سرویس سیاسی | کد خبر: 56374
تاریخ انتشار: 1396/04/19 - 17:18:06

از حرف‌های تیلرسون درباره سوریه ناامید شدم/ تا وقتی اسد باشد، جنگ تمام نمی‌شود

سناتور لیندسی گراهام ضمن تاکید بر اینکه دیدار ترامپ با پوتین، «فاجعه» بود، از سخن وزیر خارجه کشورش درباره اینکه شاید موضع مسکو در سوریه درست بوده، به شدت انتقاد کرد.
از حرف‌های تیلرسون درباره سوریه ناامید شدم/ تا وقتی اسد باشد، جنگ تمام نمی‌شود,

به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، لیندسی گراهام سناتور آمریکایی در یک مصاحبه از مواضع دونالد ترامپ در قبال روسیه انتقاد کرد.

مجری شبکه ان بی سی، در ابتدا درباره تاکید رئیس‌جمهور آمریکا بر ایجاد واحد امنیت سایبری با روسیه برای مقابله با حملات سایبری به انتخابات سوال کرد.

قانونگذار هم حزبی دونالد ترامپ در پاسخ گفت که این «بی‌معناترین ایده‌ای نیست که تا حالا شنیدم اما خیلی به آن نزدیک است».

سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی و عضو کمیته نیروهای مسلح سنا، دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با همتای روس خود در آلمان را «فاجعه‌بار» خواند.

گراهام گفت: «دو ساعت و 15 دقیقه دیدار توسط ترامپ و تیلرسون که در آن آنها آماده فراموش کردن و بخشیدن روسیه بابت حملات سایبری روسیه به انتخابات 2016 آمریکا بودند».

قانونگذار جمهوریخواه که از مخالفان سرسخت روسیه است، با عالی خواندن تیم امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا، از مواضع ترامپ در قبال افغانستان، کره شمالی و داعش تمجید کرد اما گفت که درباره روسیه، او یک نقطه کور دارد.

گراهام با تاکید بر اینکه مواضع ترامپ در قبال روسیه و پوتین، سبب ایجاد تردیدهای بیشتر مردم آمریکا شده است و این موضوع او را برای فرستادن لایحه تحریمهای روسیه به میز کار رئیس‌‌جمهور آمریکا مصمم‌تر کرده است.

سناتور آمریکایی افزود: «تنها یک نفر در واشنگتن است که درباره اقدامات روسیه و حملات سایبری آن به انتخابات تردید دارد و آن رئیس‌جمهور آمریکا است. من واقعا از این نفرت دارم چرا که من واقعا کاری که او (ترامپ) در قبال کره شمالی، افغانستان و داعش می‌کند را واقعا دوست دارم. اما وقتی موضوع روسیه پیش می‌آید من خجل می‌شوم و زبانم بند می‌آید. فکر می‌کنم مواضع او در قبال روسیه، دارد به ریاست‌جمهوری‌اش آسیب می‌زند».

مجری از موضع وزیر خارجه کشورش درباره اینکه «ممکن است که رویکرد آن‌ها (روسیه در قبال سوریه) درست بوده باشد و رویکرد ما غلط»(جزئیات بیشتر)، سوال کرد.

گراهام گفت: «من نامید و نگران شدم. من وزیر خارجه تیلرسون را دوست دارم. من همین اخیرا از افغانستان برگشتم. ما استراتژی خوبی در این کشور در پیش گرفتیم. قرار است که ارتش ما در افغانستان مبارزه تهاجمی تری علیه طالبان داشته باشد. ما البته در افغانستان و پاکستان سفیر نداریم و تلاشی از سوی تیلرسون برای حضور در تیمی که مسئول بحث افغانستان شده، وجود نداشته است. بیانیه او درباره سوریه واقعا مرا آشفته کرد. پوتین درباره سوریه درست نمی‌گوید و آتش بس در سوریه به (بشار) اسد کمک می‌کند. تا زمانی که اسد در قدرت باشد، پایانی بر جنگ وجود ندارد. من خیلی نگران وضعیت وزارت خارجه هستم».

انتهای پیام/

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر