سرویس اجتماعی | کد خبر: 53696
تاریخ انتشار: 1396/02/08 - 16:43:04

انتخابات موتور محرک نظام است

راه فاروج- امام‌جمعه شهر تیتکانلو در خطبه‌های امروز نماز جمعه تیتکانلو انتخابات را موتور محرک نظام دانسته و افزود: دشمن همیشه سعی کرده است تا این موتور متحرک را متوقف نماید.

به گزارش راه فاروج؛ امام‌جمعه شهر تیتکانلو گفت: یکی از دل‌نگرانی‌های انسان‌ها، نسبت به پایان کار در دنیاست. امام علی (ع) در نامه‌ای به مالک اشتر می‌گوید: از خداوند این خواسته را طلب کن «خدایا آخر کارم را به سعادت ختم کن». از مواردی که کمک می‌کند که انسان دچار سوء عاقبت نشود خیرخواهی برای دیگران است. جامعه امروزی ما خیلی مبتلابه این مسئله است در زندگی زناشویی و خانوادگی بخصوص زوج‌های جوان، حالا مرد یا زن مورد ستم یا بی‌احترامی قرارگرفته یکی دیگر کاسه داغ‌تر از آش می‌شود و نمی‌گذارد ختم به خیر شود و منجر به اختلاف و درگیری و جدا شدن می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نادعلی زاده همچنین بیان کرد: انتخابات موتور محرک نظام اسلامی است، دشمن همیشه از اول انقلاب در تمام انتخابات دنبال این بوده که این موتور محرم نظام را متوقف کرده یا حرکتش را آهسته کند.

وی در ادامه افزود: رهبر انقلاب 5 راهبرد را برای تمام انتخابات عنوان کرده است که عبارت‌اند از 1-صیانت و حمایت از سلامت انتخابات و آزادی در انتخابات در مدار قانون 2-حمایت از حضور همه گرایش‌ها و سلیقه‌های مختلف در انتخابات و ایجاد فضای رقابتی سالم در انتخابات 3-حضور گسترده و فراگیر مردم-مشارکت حداکثری در هر انتخابات که پایه‌های نظام را مستحکم می‌کند. 4-عمل به مر قانون و فصل الخطاب بودن قانون برای همه گروه‌ها و هواداران و کاندیدا که قانون پایه و اساس اموراست. 5-رأی مردم به‌مثابه حق‌الناس است و مسئولان انتخابات باید صیانت کنند. این‌یک توصیه ساده نیست هم جنبه قانونی دارد هم جنبه شرعی.

 

پایان خبر/.77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر