سرویس اجتماعی | کد خبر: 53409
تاریخ انتشار: 1396/01/24 - 19:32:54

فرش قرمز برای سرمایه گزاران در بخش مرکزی شهرستان فاروج

راه فاروج-بخشدار بخش مرکزی شهرستان فاروج ضمن اعلام گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در سال 96 از طرح‌های حمایتی ویژه سرمایه گزاران در این بخش خبر داد و افزود: سرمایه گزاران با طرح‌های توجیهی و برنامه‌های خود به بخشداری مراجعه کنند، امیدواریم حمایت از آن‌ها باعث ایجاد اشتغال در روستاهای بخش مرکزی شویم.

به گزارش راه فاروج؛ رضا قاسم‌زاده در گفتگو با خبرنگار راه فاروج گفت: با توجه به بودجه‌هایی که در سال 96 برای دهیاری‌ها در نظر گرفته‌شده در حال حاضر در روستای سه گنبد 600 متر جدول گزاری با هزینه 300 میلیون ریال انجام‌گرفته است. همچنین در عملیات بهسازی و شن‌ریزی معابر به مساحت 8000 مترمربع در روستای مفرنقاه و در سنگلی شیرین به مساحت 10000 مترمربع انجام‌گرفته که برای این کار 240 میلیون ریال هزینه شده است.

وی در ادامه افزود: در روستای برگر عملیات زیرسازی برای نزدیک به 10 هزار مترمربع راه داخل روستا در حال انجام است و امیدواریم به‌زودی عملیات آسفالت‌ریزی را نیز داشته باشیم. همچنین در روستای قره گل نیز طی عملیات شن‌ریزی و جدول گزاری روستای اعتباری بالغ‌بر 150 میلیون ریال هزینه شده است. همچنین برای بازگشایی معابر روستاهای رستم‌آباد، سنگلی شیرین، سنگلی شور، قوشخانه و ... بالغ‌بر 250 میلیون ریال هزینه شده است

بخشدار بخش مرکزی شهرستان فاروج با اشاره به بهسازی انجام‌شده در روستای هدف گردشگری استاد، اضافه کرد: با توجه به اینکه عرض کوچ‌های این روستا کم و در حد دو تا سه متر است، ماشین آتش‌نشانی در آن نمی‌تواند به‌درستی تردد کند. با خلاقیت دهیاری و برنامه‌ریزی درست دهیاری و در نظر گرفتن ارتفاع بالای منبع آب توانستیم در این روستا ایستگاه‌های آتش‌نشانی داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: در خود روستا جعبه‌های آتش‌نشانی گذاشته‌شده که در حین اجرای طرح هادی تمام سطح روستا زیرپوشش سیستم آتش‌نشانی خواهد رفت. مردم در صورت بروز حادثه می‌توانند بلافاصله بااتصال شلنگ به شیرفلکه شروع به خاموش کردن آتش کرده و نیاز به منتظر ماندن برای حضور آتش‌نشانی نیست. این سیستم به خاطر محدودیت حمل‌ونقلی که در این روستا وجود داشته و ماشین آتش‌نشانی توانایی حرکت مناسب در این روستا را نداشته اجراشده است علاوه بر آن سرعت واکنش را برای آتش‌سوزی به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. کلاً در سال 96 در تمامی روستاها برنامه‌های عمرانی خواهیم داشت.

قاسم‌زاده مهم‌ترین برنامه این بخشداری را انتخابات روز 29 اردیبهشت عنوان کرد و افزود: در حال حاضر بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی صورت گرفته و پرونده این داوطلبان به هیات نظارت ارجاع شده است تا موردبررسی قرار گیرد.

وی با تأکید بر شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، گفت: بخشداری برای توانمندی روستاها وارد عمل شده است، برای روستاهای سه گنبد و سیاهدشت برنامه‌ریزی انجام‌شده و در حال انجام است. در حال برنامه‌ریزی هستیم تا برای تمامی روستاهایی که توانمندی دارند بتوانیم سرمایه گزار جذب کنیم یا مردم خود سرمایه گزاری را انجام دهند و مطمئناً ما هم با ارائه تسهیلات در بخشداری از آن‌ها حمایت خواهیم کرد

وی در ادامه افزود: در بحث اشتغال و تولید در بخش مرکزی درصورتی‌که سرمایه گزاری اعلام آمادگی کرده و برنامه و طرح توجیهی مناسبی داشته باشد، بخشداری مشکل ارائه تسهیلات را نخواهد داشت. همچنین درزمینهٔ صدور مجوزها و ارائه تسهیلات کم‌بهره نهایت همکاری را خواهد داشت و درواقع برای سرمایه گزار در این بخش فرش قرمز پهن کرده‌ایم.

وی همچنین بیان کرد: از سرمایه گزاران در هر حوزه‌ای که طرح توجیهی خوب بوده و بازدهی مناسب را داشته باشد به شرطی که باعث تولید و اشتغال در این بخش شود از آن‌ها حمایت خواهد شد. از سرمایه گزاران دعوت می‌کنیم تا با طرح‌ها و برنامه‌های خود به بخشداری مرکزی مراجعه کنند، در بخشداری کارشناسان اقتصادی داریم که طرح و برنامه‌های این عزیزان را بررسی کرده و راهنمایی می‌کنند تا بتوانیم برای تولید و اشتغال قدمی برداریم.

 

پایان خبر/.

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر