سرویس اجتماعی | کد خبر: 52113
تاریخ انتشار: 1395/12/26 - 18:22:38

تخصیص 1500 اصله نهال جهت فضای سبز روستاهای فاروج

راه فاروج-بخشدار بخش مرکز شهرستان فاروج از اختصاص 1500 اصله نهال برای کشت در روستاهای بخش مرکزی خبر داد.

به گزارش راه فاروج؛ رضا قاسم‌زاده در گفتگو با خبرنگار راه فاروج گفت: در بخش مرکزی 61 روستا با جمعیت ساکن داریم که از این تعداد 54 روستای دارای شورا بوده و 48 روستای ما نیز دارای دهیاری هستند، چون تعدادی از این دهیاری‌های ما دارای سرانه فضای سبز هستند، به‌منظور زیباسازی تعدادی درخت برای این روستاها خریداری‌شده که به آن‌ها تحویل داده و کشت خواهد شد.

وی در ادامه افزود: روستای چوکانلو 500 اصله درخت، مفرنقاه 90 اصله و سه گنبد 100 اصله درخت و به همین ترتیب بعضی دیگر از روستاها تا امروز 500 اصله درخت تحویل می‌گیرند و برنامه داریم که 1000 اصله درخت دیگر نیز خریداری کرده و در اختیار دهیاری‌ها قرار دهیم تا روستاهای ما از نعمت فضای سبز خیابان‌ها و طرح‌های هادی بهره‌مند شوند

وی همچنین اظهار داشت: در خرید این درخت‌ها این نکته را در نظر گرفته‌ایم که حداقل ارتفاع دو متر به بالا را داشته باشند که دام و احشامی که در روستاها وجود دارد به این درختان نتوانند آسیبی برسانند.

قاسم‌زاده با اشاره به خرید این درختان از هزینه دهیاری‌هایی که برای کارهای فضای سبز بودجه دارند افزود: هر دهیاری درخواست کرده و تعداد موردنیاز خود را اعلام کرده است. یکسری هماهنگی‌ها انجام‌شده و بهترین درخت‌ها که نسبت به منطقه مقاومت بالایی رادارند خریداری‌شده است. درخت‌های نارون، اقاقیا، زبان‌گنجشک و توت تزئینی برای منطقه خریداری‌شده که به علت کم آب بودن منطقه بهترین گزینه هستند و سرانه بهره‌وری آب آن‌ها کم است.

وی در ادامه اظهار داشت: از این تعداد درخت تا امروز 500 اصله نهال کشت‌شده است و 500 اصله نهال دیگر در این چند روز کشت خواهد شد، 500 اصله نهال دیگر هم در ایام بعد عید کشت خواهند شد. ازآنجایی‌که این درختان گلدانی هستند تا یک ماه بعد عید هم قابل‌کشت‌اند و مشکلی برای این نهال‌ها پیش نخواهد آمد.

 

پایان خبر/.77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر