سرویس اجتماعی | کد خبر: 51878
تاریخ انتشار: 1395/12/21 - 19:46:08

فاروج ظرفیت جذب توریست باسلیقه‌های مختلف را دارد

راه فاروج-رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان فاروج با اشاره به اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان فاروج گفت: فاروج در تمامی زمینه‌ها و برای انواع سلیقه‌های مختلف مکانی دارد تا گردشگران و مسافران از آن دیدن کنند.

به گزارش راه فاروج؛ مجید سعیدیان در گفتگو با خبرنگار راه فاروج گفت: برای ایام عید، برنامه‌هایی برای زائران و مسافرانی که از هر دو طرف وارد شهرستان می‌شوند در نظر گرفته‌شده تا با خاطره‌ی خوبی از فاروج در ذهن‌هایشان ماندگار شود.

سعیدیان با اشاره به زمینه و پتانسیل بالای فاروج در بحث طبیعت‌گردی و توریسم اظهار داشت: در خود فاروج موزه مردم‌شناسی در خیابان شهید مقیم و جنب نمایندگی اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فاروج، بازخواهد بود و همه‌روزه کارشناسان ما حاضر هستند تا به مردم و بازدیدکنندگان توضیحات لازم را در مورد موزه مردم‌شناسی و گرمابه تاریخی شهرستان ارائه نمایند. لازم به ذکر است به‌جز روزهای دوشنبه که تعطیلی موزه‌ها در سراسر کشور است همه‌روزه از 7 صبح تا 2:30 موزه برای بازدید مردم در دسترس بوده اما برای ایام عید این موزه در دو نوبت صبح و عصر در دسترس عموم علاقه‌مندان قرارداد.

وی همچنین بیان کرد: قلعه علی‌آباد در 5 کیلومتری فاروج در بین راه خاکی روستای یام به نجف‌آباد با قدمتی که به سلسله ساسانیان می‌رسد جای خوبی برای بازدید گردشگران و مسافران است. همچنین روستای کوهستانی استاد نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری فاروج است که این روستای علاوه بر طبیعت بکر و زیبایش، حمام باستانی و مسجد 700 ساله که از دوران تیموریان پابرجاست را در دل خود جای‌داده است که بزرگ‌ترین میراث مذهبی شهرستان است.

وی در ادامه افزود: در روستای خسرویه هم همانند استاد سایت گردشگری موجود و فعال است، علاوه بر طبیعت بکر، در این روستا سنگ‌های قدیمی وجود دارد که مربوط به 900 سال پیش است. در این سنگ‌ها توضیحاتی از خواجه سعدالدین و خواجه شمس‌الدین نوشته‌شده است.

سعیدیان همچنین بیان کرد: در روستای اسفجیر درخت چنار 700 ساله دیدنی خواهد بود و رودخانه‌ها و آبشارهای دائمی، این روستا را زیباتر هم کرده است. غار یخچالی که در روستای قره جغه تبریان قرارداد بسیار دیدنی و به‌یادماندنی است.

مجید سعیدیان با تأکید بر توانمندی بالای فاروج در جذب توریست عنوان داشت: فاروج هر نوع ظرفیتی را ازلحاظ توریستی دارد و مسافر با هر نوع ذائقه‌ای و تفکری می‌تواند مکانی برای بازدید خود بیابد. فاروج به‌عنوان پایتخت آجیل کشور دارای فروشگاه‌های آجیل باکیفیت و مناسب است که می‌تواند نیاز مشتریان را برطرف کند. در بحث زعفران هم امروز فاروج حرف اول را در کشور میزند. اگر هر زائر و گردشگری زعفران مرغوب، باکیفیت و نگین درجه‌یک را می‌خواهد یقیناً تنها در فاروج می‌تواند تهیه کند.

 

پایان خبر/.77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر