سرویس اجتماعی | کد خبر: 50771
تاریخ انتشار: 1395/11/21 - 09:56:51

دهستان سنگر و روستای خرق باید به بخش سنگر و شهر خرق تبدیل شود/ خرق نماد چوب‌بری در منطقه می‌شود/

فاروج-راه فاروج-نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی طی آیین افتتاح همزمان 46 پروژه عمرانی در فاروج دهستان سنگر را یک منطقه استراتژیک و حساس توصیف کرده و تأکید کرد: با توجه به پراکندگی جغرافیایی و موقعیت این دهستان، باید به یک سطح بالاتر ارتقا یافته و بخش سنگر و شهر خرق در دستور کار استانداری قرارگرفته و مقدمات آن انجام شود.

به گزارش راه فاروج ؛ نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: دهستان سنگر یک نقطه استراتژیک و حساس در استان خراسان شمالی است که محل تلاقی 6 شهرستان است. اسفراین و فاروج در خراسان شمالی و قوچان و نیشابور و سبزوار و خوشاب در خراسان رضوی در این دهستان به هم متصل می‌شوند و از این حیث جایی به این شکل پیدا نمی‌شود. می‌بایست چندین پروژه در این منطقه طراحی‌شده تا دهستان سنگر از این حالت بن بست بودن خارج بشود.

وی در ادامه افزود: اولین پروژه بحث تکمیل محور خرق است. با توجه به مذاکراتی که در تهران با وزیر راه و شهرسازی صورت گرفته، حتماً در زمستان سال آینده و قبل از رسیدن فصل سرما شاهد چنین وضعیتی در این مسیر نبوده و این پروژه صد در صد تکمیل شود. مسیر امیرآباد به بیرم آباد و ادامه آن که یکی از محورهای اساسی است که می‌تواند توسعه دهستان سنگر را در پی داشته باشد و شهرستان را به محورهای مواصلاتی دیگر وصل بکند. همچنین روستاهای بهار علیا و سفلی و اسطرخی که این دهستان را متصل به شهرستان خوشاب می‌کند. پروژه مهم ما در این منطقه ادامه مسیر خرق به بام و صفی‌آباد است که این منطقه را به شهرستان اسفراین متصل می‌کند

هادی شوشتری اشاره به توسعه دهستان سنگر افزود: با اجرای این پروژه‌ها شبکه حمل‌ونقل به‌عنوان زیرساخت توسعه در منطقه دهستان سنگر فراهم می‌شود. از استاندار محترم خواهشمندیم که در سطح استان هماهنگی‌های لازم را داشته باشند و در سطح تهران و وزارت خانه نیز ما جلسات متعددی تابه‌حال برگزار کرده‌ایم و ظرف یک مدت کوتاهی این پروژه‌ها را عملیاتی و اجرا بکنیم. پروژه بعدی در سطح دهستان سنگر بحث گازرسانی است. امروزه گاز نیز مانند راه، محور و زیرساخت توسعه است. خوشبختانه امروز در آیین افتتاح این پروژه هستیم و لازم میدانیم از تمامی افرادی که در این پروژه دخیل بوده‌اند و انجام آن را تسریع بخشیده و تکمیل کرده‌اند تشکر و قدردانی کنیم. در شهرستان فاروج و دهستان سنگر 17 روستای دیگر را در پروژه گازرسانی داریم که طبق قول مدیرعامل اداره گاز استان، با اجرای این پروژه‌ها ضریب برخورداری گاز در شهرستان فاروج 100 درصد خواهد شد.

هادی شوشتری در ادامه اظهار داشت: با توجه به پراکندگی جغرافیایی در سطح دهستان سنگر، ضرورت دارد که این دهستان به سطح بخش و روستای خرق نیز به سطح شهر ارتقا پیدا کند. خواهشمندیم که استاندار خراسان شمالی کارهای مقدماتی آن را انجام دهند تا در دستور کار دفتر تقسیمات کشوری و وزارت کشور قرار بگیرد.

 وی با اشاره بر تولیدات و ظرفیت‌های خرق عنوان داشت: ظرفیت چوب سازی و چوب‌بری در منطقه دهستان سنگر و روستای خرق در حد بسیار بالایی است. در حال حاضر 28 کارگاه چوب‌بری در این منطقه مشغول فعالیت است که ما می‌توانیم از این ظرفیت استفاده کرده و خرق را تبدیل به نماد فرآورده‌های چوبی بکنیم، امیدواریم از این ظرفیت استفاده لازم انجام‌شده و مقدمات توسعه این منطقه را فراهم کنیم.

پایان خبر/.77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر