سرویس گفتگو وگزارش | کد خبر: 50758
تاریخ انتشار: 1395/11/20 - 19:26:38

در 22 بهمن مسئولین از مردم روحیه می‌گیرند/ راه‌های مواصلاتی فاروج و رفع مشکلات آن در اولویت است

استاندار خراسان شمالی در حاشیه مراسم افتتاح گازرسانی به روستاهای دهستان سنگر با اشاره به در اولویت قرار دادن مشکل اشتغال در استان از اختصاص تسهیلات برای توسعه اشتغال بخش روستایی خبر داد. وی خواستار حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن شد و گفت: با توجه به‌اتفاق های اخیر در قضیه برجام و اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا حضور پررنگ مردم و مسئولین در راهپیمایی حاکی از اعتقاد و قدردانی از دستاوردهای این نظام داشته و بار دیگر عزم و همبستگی مردم را نشان خواهد داد.

به گزارش راه فاروج؛ استاندار خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار راه فاروج اظهار داشت: اولویت ما الآن تولید اشتغال در استان است. برای رفع مشکل اشتغال ناچاریم از شبکه‌های مختلف، تشکیل تعاونی‌ها و طرح‌های مشارکت اجتماعی کمک بگیریم. طی جلسه‌ای با مهندس حسین نژاد مسئول صندوق ضمانت تعاونی‌ها، قول ارائه 20 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی‌های کوچک گرفته شد و بانک سینا نیز 20 میلیارد تومان تسهیلات با 10 واحد سود کمتر برای بخش‌های روستایی در نظر گرفته است. تلاش ما این است با ایجاد اشتغال‌های ارزان‌قیمت در سطح شهرستان‌ها مشکل اشتغال را دریکی دو سال آینده به حد قابل قبولی برسانیم.

وی در ادامه اظهار داشت: در بخش کشاورزی در حال حاضر راندمان آبیاری ما 42 درصد است و هدف گزاری کرده‌ایم تا در دو سال آینده به 70 درصد و تا برنامه ششم توسعه تا 90 درصد این راندمان آبیاری را بالا ببریم. مشکل آب، مشکلی همگانی است، توسعه بخش کشاورزی در بخش‌های مختلف تعاونی‌ها و بخش‌های تولیدی مدنظر است. امیدواریم در دهه فجر سال آینده حداقل 25 درصد پروژه‌های عمرانی در بخش‌های تولید خدماتی پروژه داشته باشیم.

طبیعی است که در شهرستان‌هایی مانند فاروج، راه‌های مواصلاتی و رفع مشکلات آن‌ها در اولویت‌های ما باشد.

صالحی با اشاره به نزدیک شدن به سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: در 22 بهمن ما از مردم روحیه می‌گیریم. ما با حضور خود در بین مردم از این‌همه قدرشناسی که مردم نسبت به خدماتی که نظام به آن‌ها داشته است و این حضور پررنگشان تشکر می‌کنیم. خواهشمندیم که همه افرادی که این توان رادارند و با آن روحیه انقلابی که مردم کشور و استان دارند همه را به این راهپیمایی دعوت کنند. با توجه به قضیه برجام و آمدن آقای ترامپ در ریاست جمهوری آمریکا شاهد این هستیم که فکر می‌کند یک‌تنه می‌تواند برجام را بشکند درحالی‌که قضیه این‌طور نیست و برجام قراردادی با 5+1 به نمایندگی از سازمان ملل بوده است. ترامپ تنها دارد دیپلماسی و سیاست‌های آمریکا را بیش‌ازپیش رسوا می‌کند. با حضور و همبستگی مردم با نظام و دولت در راهپیمایی، می‌خواهیم بگوییم که ما سر جنگ باکسی نداشته و از هیچ‌کس ترسی نداریم، در جمهوری اسلامی به استقلال و آزادی رسیدیم و برای این آزادی از جا مایه گذاشته و مواظبت می‌کنیم تا انقلابمان به اهدافش برسید. اگر کسی بخواهد به ما حمله کند شاید آغازکننده جنگ آن‌ها باشند ولی قطعاً پایان دهنده جنگ آن‌ها نخواهند بود و از کرده خود پشیمان خواهند شد.

 

پایان خبر/.77


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر