سرویس اجتماعی | کد خبر: 49379
تاریخ انتشار: 1395/10/20 - 16:17:06

معتاد شدن هر فرد از جامعه مساوی است با متلاشی شدن یک خانواده

فرماندار شهرستان فاروج در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که به‌منظور بررسی راهکارهای مقابله با مصرف مواد مخدر برگزارشده بود گفت: معتاد شدن هر فرد از جامعه؛ متلاشی شدن یک خانواده را در پی خواهد داشت.

به گزارش راه فاروج؛ فرماندار شهرستان فاروج در این جلسه بیان کرد: آسیب و تهدید مواد مخدر تبدیل به یک بحران شده و مواد مخدر یکی از آسیب‌هایی است که نسبت به بقیه آسیب‌های اجتماعی فراگیری بیشتری دارد بخش عمده طلاق‌های ما و آسیب‌های اجتماعی نشأت‌گرفته از اعتیاد به مواد مخدر است.

رجائی نیا در ادامه افزود: هر فردی که در جامعه معتاد شود درواقع یک نیروی مولد از بین می‌رود و در سطح کلان نیز خسارت‌های زیادی به بخش اقتصادی جامعه وارد می‌گردد. با گسترش اعتیاد، خانواده و جامعه و دولت دچار آسیب خواهند شد و دولت هم مصمم به مبارزه با این پدیده و معضل اجتماعی است. متأسفانه اکنون مواد مخدر صنعتی رواج یافته است که به‌مراتب خطرناک‌تر از مواد مخدر غیر صنعتی است و به‌راحتی تولید و در جامعه عرضه می‌شود و به همین دلیل، سن گرایش به اعتیاد هم کاهش‌یافته است.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همچنین گفت: یکی از مسائل مهم که خانواده‌ها از آن بی‌اطلاع هستند عدم آگاهی از گسترش مواد مخدر در جامعه است و علت آن‌هم پنهان‌کاری است، لازم است خانواده‌ها از وضعیت جامعه آگاه باشند. باید از کلینیک‌های ترک اعتیاد و انجمن‌هایی که در زمینه بازتوانی و کاهش مصرف مواد مخدر فعالیت می‌کنند حمایت کنیم. بازگشت هر فرد معتاد به کانون گرم خانواده ازنظر اقتصادی و کاهش آسیب اجتماعی برای جامعه مفید خواهد بود.

 

پایان خبر/.

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر