سرویس اجتماعی | کد خبر: 49205
تاریخ انتشار: 1395/10/18 - 18:23:46

دل‌های مردم خرق در چهار ساعت امام‌زاده را فرش کرد

جوامع مجازی همیشه منتقدان خود را به همراه داشته است و همه از مضرات آن باخبر هستیم؛ اما می‌توان از این چاقوی تیز استفاده‌ای بهینه و در راستای ارزش‌های ملی و مذهبی استفاده کرد که نمونه این کار را مردم خرق به‌خوبی نشان داده‌اند. مردمی که تنها پس از 4 ساعت از اعلام خبر نیاز امامزاده روستایشان در شبکه‌های مجازی سیل کمک‌ها را راهی نمودند.

به گزارش راه فاروج؛ محمد پری‌رخ، مدیر کانال خرق زیبا و بانی این کار پسندیده در گفتگو با خبرنگار ما گفت: فضای مجازی فقط بازی و چت و سلفی و امثال این‌ها نیست. از فضای مجازی می‌شود استفاده صحیح نیز صورت گیرد. فعالیت ما و کمکی که در این امر جمع شده نمونه کامل استفاده صحیح از فضای مجازی است. امامزاده عبدالرحمن روستای خرق پس از بازسازی‌های انجام‌گرفته نیاز به تهیه قالی داشت. طی صحبت‌هایی که با تولیت آستان مقدس رضوی داشتیم تعداد 25 تخته قالی به‌صورت رایگان دریافت کردیم اما برای پوشش کامل امامزاده نیاز به 60 قالی دیگر هم بود که باید خریداری می‌شد.

وی در ادامه افزود: تصمیم گرفتیم این نیاز امامزاده را در کانال تلگرامی خود گذاشته و به مردم اطلاع‌رسانی کردیم تنها طی زمان 4 ساعت بعد از اعلام این خبر مردم خیر و نیکوکار خرق مبلغی برای خرید 63 قالی رو به‌حساب واریز کردند تا با خیال راحت نسبت به خرید قالی برای امامزاده اقدام کنیم.

پری‌رخ با اشاره به دیگر کارهای خیر مردم خرق افزود: بنای امام‌زاده در حال تخریب و ریزش بود که باهمت اهالی روستا بنای آن کاملاً تخریب و بنائی جدید در این محل احداث شد. زیربنای حرم جدید امام‌زاده 500 متر است که نقشه ساختمان آن برگرفته‌شده از رواق دارالحجه حرم رضوی است. آینه‌کاری داخل آن توسط استادان آینه‌کار و درب‌های امامزاده نیز توسط نجاران حرم رضوی انجام‌گرفته است. ضریح این امام نیز توسط هنرمندان اصفهانی ساخته‌شده است.

ایشان همچنین افزودند: زمانی که تصمیم گرفتیم که این نیاز را در کانال تلگرامی بیان کنیم شکی نداشتیم که مردم خرق همکاری خوبی خواهند داشت ولی این حد از استقبال در سطح منطقه کمیاب است. مردم خرق برای کارهای نیک و پسندیده همیشه پیشرو بوده‌اند. هنگام ساخت ضریح امامزاده ما نیاز به 12 مثقال طلا داشتیم تا در ساخت ضریح استفاده شود. در مراسم یادواره شهدا پارسال این امر را اعلام کردیم که در همان جلسه مردم گردنبند و النگو و ... خود را اهدا کرده و تمام نیاز را در همان جلسه برطرف کردند.

لازم به ذکر است که امامزاده عبدالرحمن روستای خرق با هزینه تقریبی 1 میلیارد و 300 میلیون تومان به‌تازگی بازسازی‌شده که بیش از یک میلیارد تومان آن از محل کمک‌های مردمی تأمین‌شده است. امروز مردم خرق برای کمک و دست خیر داشتن در شهرستان برای همه الگویی شده‌اند. این عمل مردم خرق برای نسل جوان نیز پیامی دارد، از فضای مجازی می‌توان استفاده‌ای به‌مراتب بهتر نیز داشته باشند.

 

 

 

پایان خبر/.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر