سرویس سیاسی | کد خبر: 47900
تاریخ انتشار: 1395/07/23 - 22:55:58

ما به زنده نگه داشتن نهضت حسینی محتاج هستیم

امام جمعه تیتکانلو گفت: نهضت حسینی(ع) با رویکرد احیای انسانیت رقم خورد وما به زنده نگه داشتن نهضت حسینی محتاج هستیم.
  ما به زنده نگه داشتن نهضت حسینی محتاج هستیم,نمازجمعه، فاروج، تیتکانلو، نمازجمعه

حجت الاسلام حسین ناعلیزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبین ضرورت زنده نگهداشتن یاد و خاطره کربلاى حسینى(علیه‏السلام)، بیان داشت: نهضت حسینى(علیه‏السلام) نهضتى که همیشه و هر لحظه محتاج آن هستیم

 وی حماسه عظیم عاشورا یک مکتب فکری  عنوان کرد که که از سال 61 هجری آغاز و با گذشت بیش از سیزده قرن و نیم هنوز از حیات و طراوت و شادابی خاصی برخوردار است بیان داشت:   این مکتب فکری در هر زمانی حرف و طرح نوی برای جامعه بشری دارد.

 خطیب جمعه تیتکانلو، پیام  نهضت حسینی را احیای بشریت  عنوان کرد وافزود: بشر در جهان خلقت جایگاه خلیفة‌اللهی دارد به مرور زمان بر اساس جاذبه‌هایی که در دنیای مادی پیش روی انسان بوده، انسان از جایگاه خود نزول داشته که این نهضت به کمک احیا جایگاه انسان آمد.

وی افزود: امام حسین(ع) پیامش این است، در تمام طول سفری که از مدینه به مکه و از مکه به کربلا دارد، خصوصا در سخنانی که در صحنه کربلا ایراد می‌فرماید، همین است که انسان از این سطح نازلی که قرار دارد باید در سطحی که خداوند تبارک و تعالی قرار داده، یعنی جایگاه خلیفةاللهی، در آن‌جا بنشیند.

 امام جمعه تیتکانلو بیان داشت: از این جهت می‌بینیم که هیچ‌گاه امام حسین(ع) بر کشتن کسانی که در مقابلش قرار دارند، تأکید نمی‌کند، بلکه می‌خواهد آن‌ها را احیا کند درگیری رخ ندهد.

 وی افزود: اگر چه دستگاه بنی امیه و بنی‌العباس و همه ظالمین و مستکبران  و صاحبان قدرت و ثروت تا به امروز با بسیج امکانات و نیرو ، سعی و تلاش در تضعیف و تحریف و تخریب حادثه عظیم عاشورا داشته و دارند، اما هرگز نتوانستند جلوی ماندگاری و پویایی عاشورا را بگیرند.

وی تاکید کرد:  هر سال که می‌گذرد بطور گسترده‌تر و با شور و شعور بیشتر برگزار می‌شود و در طول تاریخ بشریت بعنوان یک حماسه ماندگار و جاودانه مطرح شده است.

وی از عزاداران بویژه نوجوانان وجوانان وهمچنین خیران که دربرنامه  ها ومجالس عزای سیدالشهدا درتاسوعا وعاشورای حسینی درشهر و روستاهاحضورپررنگ داشتند قدردانی کرد.

 خطیب جمعه تیتکانلو با اشاره به تکرار جنایات عربستان  گفت: امامدعیان حقوق بشرهمچنان کور و کر باقی ماندند.

 وی تاکید کرد: اگر یک ترقه درلندن، پاریس یا برلین به صدادربیاید فریادوا انسانا و وابشرا سرمی دهند امابمب برسرمردم وکودکان بی گناه درمدرسه، بیمارستان و مسجدریخته می شود شاهد سکوت مرگبار مدعیان می شویم.

امام جمعه تیتکانلو به معامله نفت در مقابل اسلحه  از سوی عربستان وکشورهای حامی آن اشاره کرد وگفت: شاهان عربستان عبرت ازامثال صدام وقذافی... عبرت نگرفتند عنقریب است که سعودیها سرنوشت دیکتاتورهای منطقه دچارشوند.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر